Wyszukaj w topgarage.com.pl

27 gru 16 11:21

VW Golf R po liftingu przyspiesza do setki w 4,6 s

Volkwagen Golf R 2017 4 slajdy Foto: Volkswagen

Najlepszy hot hatch Volkswagena otrzymał w prezencie świątecznym nową skrzynię biegów i więcej mocy.

To odświeżona wersja jednego z naszych ulubionych hot hatchy. Volkswagen już wcześniej pokazał Golfa VII po liftingu, w tym również wersję GTI, więc nie byliśmy zaskoczeni wyglądem ledowych reflektorów oraz zderzaków. Zdumienie wywołała natomiast wyraźna poprawa dynamiki.

Dwulitrowy silnik otrzymał dodatkową porcję 10 KM i obecnie produkuje, podobnie jak Audi S3, 310 KM. Pojawiła się też nowa dwusprzęgłowa skrzynia o 7 przełożeniach. Dzięki dodatkowemu przełożeniu i nieco większej mocy udało się wyraźnie poprawić przyspieszenie do setki. Zamiast 4,9 s najnowsze wcielenie Golfa R potrzebuje tylko 4,6 s! Ciekawe czy rzeczywiście nowy Golf R pobije Mercedesa-AMG A45 i Audi RS3 sedan?

Dowiedzieliśmy się również, że wewnątrz pojawił się nowy większy ekran multimediów, ale VW udostępnił tylko zdjęcia z zewnątrz dwóch wersji hatchback i kombi.

Komentarze
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Foto: Volkswagen

Volkwagen Golf R 2017

Najlepszy hot hatch Volkswagena otrzymał w prezencie świątecznym nową skrzynię biegów i więcej mocy.

To odświeżona wersja jednego z ulubionych hot hatchy GT. Volkswagen już wcześniej pokazał Golfa VII po liftingu, w tym również wersję GTI, więc nie byliśmy zaskoczeni wyglądem ledowych reflektorów oraz zderzaków. Zdumienie wywołała natomiast wyraźna poprawa dynamiki.

Dwulitrowy silnik otrzymał dodatkową porcję 10 KM i obecnie produkuje, podobnie jak Audi S3, 310 KM. Pojawiła się też nowa dwusprzęgłowa skrzynia o 7 przełożeniach. Dzięki dodatkowemu przełożeniu i nieco większej mocy udało się wyraźnie poprawić przyspieszenie do setki. Zamiast 4,9 s najnowsze wcielenie Golfa R potrzebuje 4,6 s! Ale musimy to zweryfikować. TG miał w teście długodystansowym wersję przedliftingową, która nie była w stanie zejść poniżej 4,5 sekundy. Czy rzeczywiście nowy Golf R pobije Mercedesa-AMG A45 i Audi RS3 sedan?

Dowiedzieliśmy się również, że wewnątrz pojawił się nowy większy ekran multimediów, ale VW jeszcze nie udostępnił dokładnych zdjęć.

VW Golf R po liftingu przyspiesza do setki w 4,6 s (slajd 1 z 4)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego
Foto: Volkswagen

Reklamy
Koniec bloku reklamowego
Foto: Volkswagen

Reklamy
Koniec bloku reklamowego
Foto: Volkswagen

Reklamy
Koniec bloku reklamowego