Wyszukaj w topgarage.com.pl

12 sty, 09:08

Sebastien Ogier miał kraksę Fiestą WRC

Sebastien Ogier miał kraksę Fiestą WRC Sebastien Ogier miał kraksę Fiestą WRC Foto: TopGarage

Pierwsze koty za płoty. Podczas testów przed rajdem Monte Carlo Sebastien Ogier miał pierwszą przygodę za kierownicą nowego Forda Fiesta WRC.

Rozpoczęcie sezonu WRC 2017 zbliża się wielkimi krokami. Rajd Monte Carlo odbędzie się już w dniach 20-22 stycznia. Na liście startowej widnieje 116 załóg (niestety brak Polaków), w tym aż 12 w samochodach WRC. Po raz pierwszy zobaczymy w akcji auta WRC najnowszej generacji z podniesioną do ok. 380 KM mocą oraz zaawansowanym pakietem aerodynamicznym.

Większość zespołów już intensywnie testuje rajdówki przed inauguracją sezonu. W tym urzędujący mistrz świata Sebastien Ogier, który po czterech latach współpracy z Volkswagenem, przesiadł się do Forda przygotowanego przez z M-Sport Malcolma Wilsona.

Całodoniowe testy przebiegły doskonale, choć nie obyło się bez pierwszej przygody Ogiera w Fieście. Francuz na jednym z zakrętów wypadł z trasy i uszkodził Forda. Na szczęście ekipa mechaników szybko poradziła sobie z usterką i Seb po kilku godzinkach mógł wrócić do jazdy. Lepsza taka kraksa na odcinku testowym niż na prawdziwym oesie rajdu.

„Wczoraj Sebastien spędził cały dzień w samochodzie i zrobił kilka dobrych mil. Ma on spore doświadczenie w Fieście. Na początku miesiąca jeździliśmy w Szwecji. Dziś straciliśmy kilka godzin po niewielkim uderzeniu. Chłopaki uruchomili jednak samochód ponownie i Seb jeździł dalej kończąc założony program. W idealnym świecie chciałbym mieć więcej czasu dla niego, by mógł pojeździć po asfalcie, ale nie można zrobić tego tak po prostu. Mamy ograniczone ramy czasowe. Monte jest bardzo specyficznym wydarzeniem i jestem pewien, że wiedza Sebastiena utrzyma nas w dobrej pozycji” – mówił Malcolm Wilson.

Komentarze
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się